blog-5
Praca z metaforą w projekcie - by wydobyć mądrość grupy

SZKOLENIE: Praca z metaforą w projekcie

Nasz umysł porządkuje rzeczywistość za pomocą metafor. A to, jakich metafor używamy wpływa na to, w jaki sposób działamy. Chcesz przykładu? Dokończ więc zdanie: „Idealny zespół jest jak...”. Jakie słowo pojawiło się w Twoich myślach? Drużyna piłkarska? Rodzina? Para w tańcu? Jakkolwiek skończyłeś/aś to zdanie – wpływa to na sposób, w jaki będziesz współpracować z zespołem i wskazuje to „coś”, przez pryzmat czego będziesz dokonywać wyborów. 

blog-7
CURIOSITY AND COLLABORATION. Systemic Modelling™ is coming to Poland in October 2019!

CURIOSITY AND COLLABORATION. Systemic Modelling™ is coming to Poland in October 2019!

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

HOW WE WORK?

We create a safe, learning space where you can test yourself and where it's okay to make mistakes. We work as a group, in pairs, in threes and individually… Creating a network of attention across the group and after the training course.

Skuteczny leadership. Warsztat z diagnozą ILM72

WARSZTAT: Skuteczny leadership. Warsztat z diagnozą ILM72

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Podczas warsztatu zastanowimy się wspólnie, czym jest a czym nie jest przywództwo i na jakich podstawach może się opierać. Wypracujesz swoją misję opartą o wartości. Przedyskutujemy konkretne sytuacje z Twojej pracy i przećwiczymy sposoby działania lidera stawiającego na efektywność i rozwój pracowników.

Międzynarodowy Tydzień Facylitacji 2018 - Warszawskie Preludium

KONFERENCJA: Międzynarodowy Tydzień Facylitacji 2018 - Warszawskie Preludium

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Żyjemy w czasach spotkań – spotykamy się, by analizować postępy i wyniki prac, by omówić kolejne kroki w projekcie, by rozwiązać problem, by wypracować nowe rozwiązanie. Niestety często słyszymy, ze spotkania te są mało produktywne: trwają za długo, nie do końca wiadomo co jest ich celem i często nie wychodzimy z nich z konkretnymi wnioskami. Jak to zmienić?

Praca z metaforą w projekcie z wykorzystaniem języka Clean

SZKOLENIE: Praca z metaforą w projekcie z wykorzystaniem języka Clean

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Założeniem warsztatu jest poznanie innego sposobu pracy z zespołem projektowym oraz interesariuszami, opartego na pracy z metaforą i przestrzenią oraz wykorzystującego specyficzny sposób pogłębiania wzajemnego zrozumienia: pytania Clean, dające bezpieczną, komfortową przestrzeń do mówienia oraz wyjątkową uważność w słuchaniu.

Daj przestrzeń. Narzędzia facylitacji dla trenerów

SZKOLENIE: Daj przestrzeń. Narzędzia facylitacji Clean

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Podejście Clean oparte jest na DIALOGU Z METAFORĄ za pomocą PYTAŃ CLEAN (Clean Language) i w zgodzie z postawą prowadzącego (zwanego facylitatorem), która tworzy Uczestnikom bezpieczną, nieinwazyjną i PEŁNĄ UWAŻNOŚCI PRZESTRZEŃ do zmiany i rozwoju. Na sali szkoleniowej, w doradztwie, w coachingu grupowym i zespołowym, ...

Świadomie kształtuj swoją rolę

WARSZTAT: Świadomie kształtuj swoją rolę

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Kiedy ostatni raz dałeś / dałaś sobie okazję na zatrzymanie się i spojrzenie z dystansu na to, co i jak robisz w pracy? Zazwyczaj po prostu nie ma na to czasu. Wielu z nas jest w permanentnym biegu a rzeczywistość i biznes nas poganiają, jak nadzorcy na budowie. I człowiek czuje się, jak ci, co ganiali z pustymi taczkami a zapytani dlaczego mówili: Taki zasuw, że nie ma kiedy taczki załadować…

JA LIDER. Moje cele - moje działania

WARSZTAT: JA LIDER. Moje cele - moje działania

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Kiedy ostatni raz dałeś/-aś sobie okazję na zatrzymanie się i spojrzenie z dystansu na to, co i jak robisz w pracy? Zazwyczaj po prostu nie ma na to czasu. Wielu z nas jest w permanentnym biegu a rzeczywistość i biznes nas poganiają, jak nadzorcy na budowie. I człowiek czuje się jak ci, co ganiali z pustymi taczkami a zapytani jaki tego sens mówili: Taki zasuw, że nie ma kiedy załadować

Jaki TEAM chcemy stworzyć?

WARSZTAT: Jaki TEAM chcemy stworzyć? Budowanie zasad współpracy

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Zależy nam na wysokiej jakości działań. Ważna jest dla nas dobra współpraca. Musimy się sprawnie komunikować.

Jestem pewna, że znacie te słowa ze spotkań i z zespołem projektowym, i ze Sponsorem, i z innymi interesariuszami. I kiedy je słyszymy wydaje nam się, że świetnie wiemy, o co chodzi. Że rozumiemy je tak samo. Bo to przecież oczywiste. A potem okazuje się, że niekoniecznie... 

Delegowanie zadań i wzmacnianie samodzielności pracowników

SZKOLENIE: Delegowanie zadań i wzmacnianie samodzielności pracowników

Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy

Szkolenie pomaga połączyć wiedzę z zakresu procesu delegowania, założenia Management 3.0 z umiejętnością świadomego pracowania na motywacji i potrzebach Twoich ludzi. Koncentruje się na procesie delegowania rozumianym jako proces świadomego rozwoju potencjału pracowników i zespołów.