+48 607 380 439 | napisz@magdalenarobak.pl

blog jakość zarządzania

Rock Your Team SMARTer – Arkusz Refleksji

Rock Your Team SMARTer to pięć obszarów przemyśleń nad efektywnością działania zespołu. To formatka do samodzielnej refleksji zespołowej wraz z nagraniem prezentującym, jak można z niej korzystać. Oraz wstęp do kursu, który opracowuję z Anną Jakubowską 🙂 Zapraszam do Arkusza Refleksji! 

rock your team SMARTer, czyli rozbujaj energię swojego zespołu!

Arkusz Refleksji powstał, by wesprzeć menedżerów, pojedynczych członków zespołów oraz zespoły w refleksji nad tym, co je wspiera oraz czego potrzebują, by działać z większą energią. Arkusz uporządkowuje tą analizę w pięciu głównych obszarach (i w sumie 15 wymiarach szczegółowych jeśli się dobrze przyjrzeć :)):

  1. STRATEGY: Orientacja strategiczna i spójność.
  2. MAINTAIN: Doskonałość operacyjna działań.
  3. AFFILIATION: Współpraca wspierająca efektywność. 
  4. RESULTS: Użyteczne dla Odbiorców rezultaty.
  5. TEAM: Zaangażowanie i rozwój kompetencji zespołu.

Arkusz Refleksji jest punktem wyjścia do pracy z 15 narzędziami, które dostarczamy w ramach opracowywanego właśnie przez nas kursu „Rock Your Team SMARTer„. Z jednej strony Arkusz jest punktem wyjścia do ukierunkowania uwagi Kursantów na kluczowe obszary zmian, zaś z drugiej może być stosowany jako samodzielne narzędzie, do czego serdecznie zapraszam 🙂

Obejrzyj zaproszenie do Arkusza refleksji Rock Your Team SMARTer:

rock your team SMARTer – arkusz refleksji

Arkusz Refleksji poprowadzi Ciebie i Twój zespół krok po kroku poprzez:

  • Analizę tego, z czego jsteście zadowoleni i tego, co potrzebujecie zmienić w ramach pięciu wymiarów, by odzyskać / wzmocnić / uruchomić / odbudować / … [wstaw swój czasownik] energię w swoim zespole.
  • Określić priorytety zmian.
  • Opisać trzy główne zmiany, które potrzebujecie wprowadzić w odpowiedzi na zidentyfikowane priorytety.

Arkusz możecie pobrać:

  • w wersji PDF,
  • w wersji PNG (jeśli np. chcecie wstawić go jako szablon na swój virtual board); na moim Muralu możesz zobaczyć Arkusz a także próbnie popracować na nim karteczkami TUTAJ.

Zapraszam Was też do odsłuchania 25 minutowego nagrania dostępnego także na YouTube, w którym pokazujemy z Anną w jaki sposób można korzystać z Arkusza:

Jeśli zaciekawił Cię Arkusz Refleksji oraz kurs „Rock Your Team SMARTer” na potrzeby którego powstał i chcesz wiedzieć więcej – napisz do mnie (napisz@magdalenarobak.pl), prześlę Ci szczegóły!

Jeśli masz pytania lub potrzeby związane z rozwojem kompetencji osób, firmy lub w projektach – skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić – podziel się. 

Odwiedź także: CleanDynamics.pl – procesy rozwojowe z metaforą  |  QuickWin-Zone.eu – szybkie punktowe rozwiązania dla menedżerów

Użyte na stronie materiały, treści, artykuły i grafiki, których autorzy nie zostali wskazani, są mojego autorstwa (© Magdalena Robak). Treści ze strony są dostępne na licencji CC BY-NC-ND, o ile nie napisałam inaczej. Będę wdzięczna jeśli to uszanujesz i wskażesz źródło, jeśli je wykorzystasz lub udostępnisz. Wzorzec do obrazków z ludkami – pixabay.com (licencja CC0). Szablon Wordpress – Anders Norén. Wykonanie strony: Magdalena Robak, własnymi rękami (wsparcie programistyczne – Zoltan Multimedia) 🙂