+48 607 380 439 | napisz@magdalenarobak.pl

facylitacja

WARSZTAT: Model Team© w budowaniu zespołu

Zależy nam na wysokiej jakości działań. 
Ważna jest dla nas dobra współpraca. 
Musimy się sprawnie komunikować. 

Jestem pewna, że wszyscy znamy te słowa. I kiedy je słyszymy wydaje nam się, że świetnie wiemy, o co chodzi. Że rozumiemy je tak samo. Bo to przecież oczywiste. A potem okazuje się, że niekoniecznie… Warsztaty prowadzone dla firmy, zespołów, interesariuszy projektów zgodnie z Modelem TEAM© pomagają zminimalizować ten problem, ponieważ ułatwiają zrozumienie i wypracowanie wspólnych definicji. 

Model TEAM© pomaga wypracować wspólne zasady pracy w ramach firmy, zespołu, projektu. Jest kluczowym uzupełnieniem formalnego kick-off, przy czym kick-off skupia się na aspektach formalnych (cele, plan, ryzyka, komunikacja, zmiany itp.), zaś Model TEAM© na aspektach często marginalizowanych – jakości współpracy i budowaniu wspólnej roadmap. Co ważne – dzięki połączeniu pracy z metaforą, języka Clean oraz konkretnych narzędzi biznesowych umożliwia sięgnięcie do prawdy kryjącej się za uniwersalnymi słowami i pojęciami.

Podczas warsztatu przejdziecie przez cztery etapy Modelu TEAM©:

  1. To TOUCH – odkryjecie wartości we współpracy, których oczekują różne osoby z zespołu, firmy, projektu.
  2. To EXCHANGE – zrozumiecie, co dokładnie oznaczają dla wszystkich te wartości. Po pogłębieniu tego, jak każdy je rozumie wybierzecie wspólne wartości, którymi chcecie się kierować i wypracujecie jednolitą definicję.
  3. To ANALYZE – określicie, jakich zachowań od siebie oczekujecie, a jakich nie. Zbudujecie „expose współpracy”.
  4. To MAINTAIN – Wypracujecie, w jaki sposób będziecie dbać o to, by wszyscy zainteresowani działali zgodnie z wartościami oraz jak będziecie reagować na odstępstwa.

Z warsztatów wyjdziecie z konkretnymi uzgodnieniami, które od razu można wprowadzić w życie.

Praca z modelem jest też bazą spotkań indywidualnych dla liderów zespołów i projektów.

Jeśli masz pytania lub potrzeby związane z rozwojem kompetencji osób, firmy lub w projektach – skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić – podziel się. 

Odwiedź także: CleanDynamics.pl – procesy rozwojowe z metaforą  |  QuickWin-Zone.eu – szybkie punktowe rozwiązania dla menedżerów

Użyte na stronie materiały, treści, artykuły i grafiki, których autorzy nie zostali wskazani, są mojego autorstwa (© Magdalena Robak). Treści ze strony są dostępne na licencji CC BY-NC-ND, o ile nie napisałam inaczej. Będę wdzięczna jeśli to uszanujesz i wskażesz źródło, jeśli je wykorzystasz lub udostępnisz. Wzorzec do obrazków z ludkami – pixabay.com (licencja CC0). Szablon Wordpress – Anders Norén. Wykonanie strony: Magdalena Robak, własnymi rękami (wsparcie programistyczne – Zoltan Multimedia) 🙂