System zarządzania projektami PM Cube™
Parent Category: Blog
Hits: 449

Model PM Cube™ pomaga zidentyfikować, gdzie jesteś i zaplanować transformację podejścia do realizacji projektów. Co obejmuje i w czym może Ci pomóc?

PM Cube™ - model dojrzałości systemu zarządzania projektami

 • Jak zarządzasz projektami?
 • Czy robisz to lepiej niż inni?
 • Jak robią to inni w sytuacji podobnej do Twojej?
 • Czy kiedykolwiek trafiła Ci się okazja porównać siebie do innych, żeby zobaczyć w czym jesteś dobry, w czym jesteś liderem, a co trzeba poprawić?

Na te pytania pomoże Ci odpowiedzieć Raport Indywidualny z badania systemu zarządzania projektami PM Cube™ 😊

Model PM Cube™ opracowaliśmy z Mariuszem Kapustą, by z jednej strony wesprzeć świadome, ewolucyjne procesy transformacji systemu zarządzania projektami w organizacjach, zaś z drugiej, by zachęcić do odrzucenia różnych "mód rynkowych" w podejściu projektowym :) Model wspiera refleksję nad sposobem, w jaki realizujesz projekty. Pomaga spojrzeć na efektywność procesów zarządzania projektami w odniesieniu do trzech wymiarów:

 • preferowanego typu zachowań przywódczych ("hierarchia", "partycypacja", "turkus"),
 • dominującej dojrzałości procesów zarządzania projektami ("pionierska", "wzrostu", "stabilizacji", "przekształcenia"),
 • oraz empowermentu - poziomu, w jakim włączasz w projektowadzie działań zespół projektowy oraz różnych interesariuszy. 

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU PM CUBE™

Co daje Model PM Cube™?

Oprócz modelu opracowaliśmy badanie (które realizujemy od 2021 roku i do udziału w którym serdecznie zapraszam:WEŹ UDZIAŁ W BADANIU PM CUBE™), którego celem jest zebranie i dostarczenie rynkowi oraz naszym klientom danych, dzięki którym będą w stanie określić:

 • punkt odniesienia pokazujący, gdzie teraz jest organizacja, jeśli chodzi o poziom dojrzałości systemu zarządzania projektami,
 • kierunek, w jakim chcą iść,
 • oraz optymalną (dla nich!) drogę, która ich tam doprowadzi.

PM Cube™ - wyniki I edycji badania (2021) 

Edycja badania 2021 przyniosła już pierwsze wyniki, które - w oparciu o ponad kompletnych 180 ankiet - pozwoliły uzyskać statystycznie istotne informacje. Pokazują one pewne tendencje i kierunki, które mogą być dla Ciebie inspirujące z perspektywy zarządzania projektami. Tymi wynikami dzielimy się w cyklu nagrań, do których linki znajdziesz poniżej.

 1. Czym jest model PM Cube™?
 2. PM Cube™ - Typy zachowań przywódczych
 3. PM Cube™️ - Faza dojrzałości projektowej a zachowania przywódcze
 4. PM Cube™️ - Typy projektów
 5. PM Cube™️ - Zachowania Przywódcze a kryteria sukcesu projektu
 6. PM Cube™️ - Empowerment
 7. PM Cube™️ - Raport Indywidualny
 8. PM Cube™️ - Zarządzanie projektami w kryzysie 

PM Cube™ - uzyskaj Raport Indywidualny

Pracujesz projektowo? Jesteś ciekawy/a, jak wygląda Twój wynik PM Cube? Jeśli weźmiesz udział w badaniu otrzymasz indywidualny raport, dzięki któremu porównasz się z innymi firmami zarządzającymi projektami - ogólnie a także w Twojej branży. W edycji 2021 ze względu na liczbę ankiet mogliśmy wyróżnić dwie branże: "IT" i "nie IT".  Aktualnie raporty uwzglęniają już 5 branż i kategorię "Pozostałe":

 • IT
 • Automotive
 • Budowlana
 • Finanse i Bankowość
 • Produkcja

Teraz (grudzień 2021) prowadzimy analizę statystyczną danych z 2021 oraz 2022 roku i już niedługo opublikujemy nowe wyniki! 

Cały czas zdbieramy dane - im więcej ankiety tym więcej branż możemy wyodrębnić i tym trafniesze informacje właczyc do indywidualnych raportów oraz do analiz wyników 😊 Dlatego (1) wypełnij ankietę, (2) zapraszamy, żebyś udostępniał/a ją innym osobom, które realizują projekty!

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU PM CUBE™

Doskonalenie zarządzania projektami - zapraszam do kontaktu

Chcesz przyjrzeć się temu, jak realizujesz projekty? Zapraszam do kontaktu!

Pomożemy Ci:

 1. Zrobić przegląd procesów zarządzania projektami PM Review, obejmujący 4 wymiary: (1)  proces, (2) ludzie, (3) narzędzia, (4) strategia. 
 2. Przeanalizować indywidualne podejście do zarządzania projektami w oparciu o Model IPMA Project Excellence® (Ludzie i Cele, Procesy i Zasoby, Rezultaty). Przeczytaj więcej o LESSONS LEARNED WG IPMA PEM.

 

2022 Magdalena Robak

Jeśli masz pytania lub potrzeby związane z rozwojem kompetencji menedżerskich - skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić - podziel się. 

Podobne artykuły: