szefowie-szkolenia
Atrakcja turystyczna 2019: Wakacyjna wycieczka po „Twojej Roli”
Parent Category: Blog
Hits: 15006

Article Index

Czerwiec to dla niektórych przedsionek wakacji, dla niektórych „dzień, jak co dzień”, a dla niektórych szczyt sezonu. Niezależnie od tego, w jakim momencie Ty jesteś chciałabym, aby ten artykuł był dla Ciebie momentem zatrzymania. Okazją do powiedzenia sobie „STOP”, wzięcia głębokiego oddechu i dania sobie chwili na pomyślenie. Nie o biznesie, nie o Klientach, nie o rynku. O sobie. I Twojej roli zawodowej.

Twoja Rola Zawodowa

Kiedy ostatni raz dałeś/aś sobie okazję na zatrzymanie się i spojrzenie z dystansu na siebie w swojej roli zawodowej: lidera, menedżera, pracownika? Na to, czy to, w jaki sposób działasz na co dzień jest tym, w jaki sposób chcesz działać? Czy jest to spójne z Tobą? Zazwyczaj po prostu nie ma na to czasu. Wielu z nas jest w permanentnym biegu a rzeczywistość i biznes potrafią nas poganiać, jak nadzorcy na budowie (i nie ma kiedy taczek załadować).

Nie, nie będę pisała o tym, jak ważni jesteśmy sami dla siebie, jak powinniśmy się sobą zaopiekować i dbać o siebie. Po prostu zaproszę Cię do wspólnej drogi – być może pierwszej w tym roku wakacyjnej wycieczki? – podczas której będziesz mieć okazję przyjrzeć się swojej roli i doprecyzować, na czym chcesz, żeby polegała.

Jeśli jesteś na to gotów/gotowa – przygotuj:

  • otwarty umysł,
  • refleksyjność,
  • około 20 minut,
  • długopis i kartkę,
  • czytnik kodów QR.

Zanim zaczniesz zapisz sobie na kartce nazwę Twojej Roli, którą chcesz zwiedzić :)

ASPEKT TECHNICZNY NASZEJ WYCIECZKI:

  1. W kolejnych częściach artykułu znajdziesz arkusze z pytaniami, które poprowadzą Cię przez zwiedzanie "Twojej Roli". Przemyślenia możesz zapisywać w ankiecie a następnie (po każdej części) wydrukować lub zapisać, jako PFD. 
  2. Zwróć proszę uwagę, że system (ze względów bezpieczeństwa) wylogowuje użytkowników po ok. 15 minutach bezczynności, czyli braku ruchu na ankiecie. Zaplanuj wycieczkę po Twojej Roli tak, byś mógł/mogła skupić się na kolejnych atrakcjach i mieć czas, na poszukanie w sobie, zapisanie i wydrukowanie swoich odpowiedzi.
  3. Jeśli łatwiej robić Ci notatki ręcznie - możesz pobrać mapę "Twojej Roli", która Ci w tym pomoże i uniezależni Cię od ustawień czasowych serwera: "Twoja Rola" - arkusz do notatek.
  4. Jeśli wolisz przejść proces sam/a - bez wsparcia e-platformy - pobierz mini-podręcznik.

CHCĘ POZNAĆ MAPĘ "TWOJEJ ROLI"