blog2
Nowy początek. Eksplorowanie metafory pogłębia zrozumienie
Parent Category: Blog
Hits: 2754

Klientka przechodziła przez czas, w którym starała się lepiej dodefiniować siebie w roli i otoczeniu zawodowym. Zależało jej, żeby dobrze czuć się ze zmianami, które dzieją się aktualnie i które się zadzieją. By podjąć dobre dla siebie decyzje. By jej działania realizowały cele dla niej samej oraz dla innych w jej życiu zawodowym i prywatnym.

CEL

Mocniejsze wyklarowanie sytuacji, dzięki czemu przyszłe decyzje zawodowe będą ewidentne i w pełni spójne z misją zawodową.

ROZWIĄZANIE

Sesja przez Skype oparta była na modelowaniu symbolicznym (jednym z narzędzi Metody Clean Coaching). Klientka eksplorowała kluczowe dla niej w tym momencie pojęcie ‘nowy początek’.

EFEKTY

W konsekwencji koncentracja Klientki przeniosła się z samych decyzji na wartości, które te decyzje mają realizować. Wartości, na których się dotychczas opierała ugruntowały się i potwierdziły. Pojawiło się także przewartościowanie w zakresie wartości kluczowych, które będą osią jej przyszłych działań.

Bardzo ważnym efektem było także rozróżnienie własnych wartości od wzorców obcych i podjęcie decyzji o świadomym oparciu przyszłych działań na własnych.

© 2018 Magdalena Robak

Jeśli masz podobne wyzwanie - skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić - podziel się. 

Więcej informacji o zastosowaniu metod Clean Coaching w pracy rozwojowej znajdziesz na stronie Clean Dynamics.

INNE ARTYKUŁY Z kategorii

 

Podobne artykuły: