+48 607 380 439 | napisz@magdalenarobak.pl

blog case

Nowy początek. Eksplorowanie metafory pogłębia zrozumienie

Klientka przechodziła przez czas, w którym starała się lepiej dodefiniować siebie w roli i otoczeniu zawodowym. Zależało jej, żeby dobrze czuć się ze zmianami, które dzieją się aktualnie i które się zadzieją. By podjąć dobre dla siebie decyzje. By jej działania realizowały cele dla niej samej oraz dla innych w jej życiu zawodowym i prywatnym.

cel

Mocniejsze wyklarowanie sytuacji, dzięki czemu przyszłe decyzje zawodowe będą ewidentne i w pełni spójne z misją zawodową.

rozwiązanie

Sesja przez Skype oparta była na modelowaniu symbolicznym (jednym z narzędzi Metody Clean Coaching). Klientka eksplorowała kluczowe dla niej w tym momencie pojęcie ‘nowy początek’.

efekty

W konsekwencji koncentracja Klientki przeniosła się z samych decyzji na wartości, które te decyzje mają realizować. Wartości, na których się dotychczas opierała ugruntowały się i potwierdziły. Pojawiło się także przewartościowanie w zakresie wartości kluczowych, które będą osią jej przyszłych działań.

Bardzo ważnym efektem było także rozróżnienie własnych wartości od wzorców obcych i podjęcie decyzji o świadomym oparciu przyszłych działań na własnych.

Jeśli masz pytania lub potrzeby związane z rozwojem kompetencji osób, firmy lub w projektach – skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić – podziel się. 

Odwiedź także: CleanDynamics.pl – procesy rozwojowe z metaforą  |  QuickWin-Zone.eu – szybkie punktowe rozwiązania dla menedżerów

Użyte na stronie materiały, treści, artykuły i grafiki, których autorzy nie zostali wskazani, są mojego autorstwa (© Magdalena Robak). Treści ze strony są dostępne na licencji CC BY-NC-ND, o ile nie napisałam inaczej. Będę wdzięczna jeśli to uszanujesz i wskażesz źródło, jeśli je wykorzystasz lub udostępnisz. Wzorzec do obrazków z ludkami – pixabay.com (licencja CC0). Szablon Wordpress – Anders Norén. Wykonanie strony: Magdalena Robak, własnymi rękami (wsparcie programistyczne – Zoltan Multimedia) 🙂