Konferencja IPMA 2018: Zmienność wokół nas. Stałość w nas.
Parent Category: Szkolenia otwarte: Programy
Hits: 2386

Wiemy, że wspólne wartości pomagają nam w środowisku VUCA jednocześnie zachować kierunek i dopasowywać się do bieżącej sytuacji. Niestety w toku wspólnej pracy okazuje się, że pojęcia, które na początku wydawały się dla nas jednoznaczne przestają takie być… 

Czasem są to subtelności a czasem różnice na poziomie fundamentalnym. Dzieje się tak między innymi dlatego, że bardzo często pozostajemy na poziomie uniwersalnych wartości i powierzchownych definicji.

Podczas warsztatu zapraszam Was do sięgnięcia w głąb siebie oraz pojęć i doświadczenia, jak wykorzystując pracę z metaforą i techniki facylitacji Clean odkryć prawdziwą naturę wartości i – integrując to, co wspólne i to, co indywidualne – znaleźć wspólną roadmap w projekcie.

DLA KOGO?

Zapraszamy kierowników projektów, szefów zespołów, konsultantów pracujących z zespołami projektowymi oraz wszystkich, którzy czasem mają wrażenie, że w projektach mówimy różnymi językami i chcieliby to zmienić.

PO CO I CO?

Doświadczysz, jak wykorzystanie pracy z metaforą daje potencjał do pełniejszego rozumienia się w ramach pracy projektowej (i nie tylko) oraz wypracowania zasad współpracy. Poznasz też trzy konkretne narzędzia facylitacji Clean stosowane w Modelu TEAM©, które możesz wykorzystać w ramach budowania obszaru „Przywództwo i wartości”:

 • Pytania wspierające odkrywanie wspólnych podstaw – Clean Setup
 • Definiowanie wartości z wykorzystaniem Clean Word Association Map
 • Wspólne tworzenie Expose współpracy

O IPMA i Konferencji

Stowarzyszenie IPMA Polska, które działa na rzecz zarządzania projektami i prowadzi certyfikację Project Managerów, organizuje XXI Konferencję zarządzania projektami, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Rewolucja w zarządzaniu. Industry 4.0 - Agile&Lean - Internet of Things.”

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2018 w Warszawie w Hotelu Airport Okęcie i jest największym wydarzeniem dla branży Project Management w Polsce.

Prelegenci XXI Konferencji to przedstawiciele świata biznesu, największych firm i organizacji. W tym roku prelegenci zaprezentują:

 • funkcjonowanie organizacji realizującej projekty w trudnych warunkach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności,
 • najnowsze trendy w zarządzaniu projektami lub ogólnie w zarządzaniu,
 • jak projekty realizowane są dziś, a co nas czeka w zarządzaniu projektami jutro,
 • wykorzystanie nowoczesnych technologii w zarządzaniu organizacją, w zarządzaniu projektem w dobie wszechobecnej digitalizacji,
 • wykorzystanie technik zwinnych (Agile) w zarządzaniu projektami.

Sylwetki prelegentów oraz zarys programu XXI Konferencji IPMA znajdują się na stronie www.konferencja.ipma.pl.

Konferencja IPMA to:

 • niepowtarzalna okazja do wysłuchania doświadczonych, znanych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu projektami w kontekście rozwoju biznesu
 • możliwość porozmawiania z prelegentami podczas specjalnie wydzielonego czasu w programie: „Speakers’ corner”
 • możliwość poznania zespołów nagrodzonych projektów w konkursie Polish Project Excellence Award oraz IPMA PMO Award podczas „Marketplace”
 • możliwość zbudowania trwałych relacji, ukierunkowanych na realizację wspólnych celów biznesowych
 • najnowsze trendy, narzędzia i techniki w dziedzinie zarządzania projektami oraz udział w warsztatach praktycznych
 • 64 Jednostki Aktywności Projektowej (niezbędne w procesie recertyfikacji IPMA)

Organizator:

International Project Management Association Polska należy do federacji stowarzyszeń IPMA®, międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej rozwój dziedziny zarządzania projektami, zrzeszającej profesjonalistów w kilkudziesięciu stowarzyszeniach członkowskich na całym świecie. Stowarzyszenie IPMA Polska umożliwia wymianę doświadczeń wszystkim zainteresowanym zarządzaniem projektami. IPMA nie tylko wspiera organizacje i ludzi w zdobywaniu wiedzy, ale również oferuje pomoc organizacjom i podmiotom wdrażającym projekty i projektowe zarządzanie organizacją.

www.konferencja.ipma.pl

IPMA Baner XXI FB 828x315 2

© 2018 Magdalena Robak

Jeśli przed Tobą stoi podobne wyzwanie - skontaktuj się ze mną, wesprę Cię.  A jeśli znasz kogoś, kogo ten artykuł może zaciekawić - podziel się. 

Szkolenia z podobnej tematyki:

INNE ARTYKUŁY Z KATEGORII